Wszystko, co musisz wiedzieć o pielęgnacji włosów

Blog Q .001

Hello Beauty,
Czy wiesz jak odpowiednio dbać o swoje włosy? Niestety zbilansowana i zdrowa dieta nie wystarczy, aby uzyskać gęste, lśniące i mocne włosy, o których marzy wiele kobiet. Ważne jest zwrócenie uwagi również na pielęgnację oraz produkty, których używamy.

Spójrz w lustro. Co widzisz? W jakim stanie są Twoje włosy? Czy jesteś z nich zadowolona? Jeśli odpowiedź brzmi nie, to najwyższy czas, abyś zastanowiła się nad zmianą kosmetyków do włosów. A my przybywamy z pomocą! Kochane, opowiemy Wam o pielęgnacji włosów z Hello Body z użyciem naszego ulubionego Trio z linii Coco. O ile kosmetyków do pielęgnacji włosów można znaleźć wiele, to sposoby pielęgnacji pozostają uniwersalne. Jednak staraj się nie zapominać o tym, czego potrzebuje Twoje ciało. 

Mycie Włosów i odpowiedni szampon

Niezależnie od tego, jak często myjesz włosy, do ich pielęgnacji powinnaś używać szamponu dostosowanego odpowiednio do skóry głowy, a nie do rodzaju włosów. Głównym zadaniem szamponu jest oczyszczenie skóry oraz zmycie pozostałości środków do stylizacji. Ponadto szampon powinien być przystosowany do Twoich problemów ze skórą głowy np. łupieżu. 

Do włosów normalnych i suchych świetnie sprawdzi się szampon Coco Shampoo z naszej linii Coco. Nawilżający szampon o neutralnym pH dla skóry, łagodnie oczyszcza i odświeża. Kosmetyk zawiera biologiczny wyciąg z kokosa oraz cenne minerały. Hydrolizowane białko pszenicy poprawia elastyczność włosów i zapobiega rozdwajaniu się końcówek, co sprawia, że w efekcie włosy są czyste, gładkie i zdrowe. 

Koniecznie pamiętaj o technice mycia włosów, która jest tak samo ważna, jak sam wybór szamponu. Wiele z Was może być zdziwiona faktem, że szamponem powinniśmy myć tylko i wyłącznie skórę głowy, a nie całe włosy, co może doprowadzić do kołtunów, które trudno rozczesać. Opuszkami palców lekko masuj skórę głowy. Piana, która tworzy się podczas mycia usuwa zanieczyszczenia. Przesuwamy ją po całej długości włosów- od nasady do końcówek. Zwróć również uwagę na temperaturę wody, która powinna być umiarkowana. 

Jak odpowiednio dobrać odżywkę do włosów?

W odróżnieniu do szpamponu odżywkę dopasowujemy w zależności od rodzaju i stanu włosów. Zadanie odżywki to poprawienie ich stanu, nawilżenie, regeneracja oraz domkniecie łusek rozchylonych podczas mycia, dzięki czemu włosy stają się błyszczące. Odżywkę powinnaś stosować podczas każdego mycia na wilgotne włosy i spłukać po kilku minutach.  Nie zapominaj, że odżywkę nakłada się od końcówek do nasady, a przy długich włosach wmasowuje się ją tylko na ⅔ długości. 

Słyszałaś już o naszej odżywce Coco Condi? Dzięki odżywce o neutralnym pH dla skóry pożegnasz się z puszystymi włosami. Oleje znajdujące się w odżywce zapewniają intensywną pielęgnację włosów, dzięki czemu włosy stają się gładkie i łatwo je rozczesać. Zaś hydrolizowane białko pszenicy nawilża włosy, poprawia ich elastyczność i zapobiega rozdwajaniu się końcówek. 

Maska do włosów 

Chcąc odżywić włosy jak najlepiej, warto sięgnąć po maskę. Jej celem jest nawilżenie i odżywienie włosów, a czasami nawet mieszków włosowych. Poza nawilżeniem powinna dostarczać włosom odpowiednich składników niezbędnych do odżywienia i odpowiedniego funkcjonowania. Maska poza właściwościami odżywczymi powinna nadać włosom delikatność i miękkość. Chcąc zauważyć długotrwałe rezultaty, maskę należy stosować regularnie- najlepiej dwa razy w tygodniu oraz zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. 

Koniecznie sprawdź naszą maskę do włosów Coco Hair Mask, która nawilży i wygładzi włosy. Hair Mask idealnie sprawdzi się do włosów normalnych i suchych. Maska zawiera biodegradalny kationowy polimer na bazie oleju rzepakowego, który sprawia, że włosy są elastyczne i łatwiej się rozczesują. 

Nasze bestsellery

Od: 459,96  389,99 
Od: 539,95  429,99 
Od: 439,96  389,99