Skwalan i jego dobroczynne właściwości dla Twojej skóry

ALOE DROPS na tle liści palmowych

Hello Beauty,

każda kropla przybliża Cię do gładszej i delikatniejszej skóry, a dodatkowo uzyskasz efekt olśniewającego blasku. Skwalan to prawdziwie wszechstronny specjalista w dziedzinie pielęgnacji skóry: olejek ten dostarcza skórze wielu ważnych składników odżywczych i sprawia, że traci ona mniej wody. Poniżej zdradzamy, co jeszcze może on dla Ciebie zdziałać.

Skwalan jest olejem pochodzenia roślinnego i podobnie jak kwas hialuronowy jest substancją występującą naturalnie w naszej skórze. Jego zawartość w sebum jest bliska 15 %, tym samym jest jednym z głównych składników naszej naturalnej warstwy ochronnej, przeciwdziałającej wysuszaniu się skóry twarzy i ciała.

Czy wiedziałaś?

Ten przezroczysty olej o neutralnym zapachu powstaje jako produkt uboczny wytwarzania oliwy z oliwek. Pozostałości po wyciskaniu oliwy zawierają cenny olejek.

Dawniej skwalan pozyskiwany był z wątroby rekina i stąd pochodzi jego nazwa – „squalus” oznacza po łacinie „rekin”.

Odkryj nasz produkt ze skwalanem Glow Booster do Twarzy ALOÉ DROPS i dowiedz się więcej o różnych możliwościach stosowania go.

Dlaczego skwalan powinien znaleźć się w Twojej kosmetyczce?

Czy to w postaci czystej, czy też w połączeniu z kosmetykami pielęgnującymi, takimi jak kremy, sera i tym podobne, skwalan dostarcza skórze wszystkich ważnych składników odżywczych, które są dla niej niezbędne, jest dobrze tolerowany przez błonę śluzową i nie powoduje podrażnień. Przyjemny efekt uboczny: z pomocą skwalanu substancje aktywne kremów pielęgnujących jeszcze lepiej się wchłaniają, a zatem ich działanie jest silniejsze. Dodatkowo, antybakteryjny olej zatrzymuje wodę w skórze, ograniczając transepidermalną utratę wody. Skwalan wzmacnia też naturalną barierę ochronną skóry, a jako przeciwutleniacz, podobnie jak witaminy C i D dba o to, by nasze lipidy (komórki tłuszczowe) nie utleniały się. Efekt: poprawia się struktura płaszcza lipidowego skóry.

Dla jakich rodzajów skóry odpowiedni jest ten roślinny olej?

Na stosowaniu go skorzystają przede wszystkim osoby, których skóra ma tendencję do wysuszania się. Jednak również osoby o skórze normalnej będą zadowolone, stosując ten potężny składnik! Nie tylko zapewnia on skórze dogłębną pielęgnację i dodatkową ochronę, ale sprzyja również uzyskaniu gładkiej cery. Z tego powodu skwalan jest również dobrą bazą pod makijaż.

A teraz najlepsze: pomimo oleistej konsystencji, substancja nie zostawia tłustej warstwy na skórze, szybko się wchłania, a po jej zastosowaniu cera jest aksamitnie miękka – czego chcieć więcej?

Nasze bestsellery

Od: 459,96  389,99 
Od: 539,95  429,99 
Od: 439,96  389,99