Poznaj zalety stosowania balsamu do demakijażu

COCO MELT na tle liści palmowych

Hello Beauty,

codzienne, a przede wszystkim dogłębne oczyszczanie skóry jest podstawą zadbanej i promiennej cery. Aby upewnić się, że makijaż i zabrudzenia zostały starannie usunięte, warto dodać kilka kroków do Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Słowo-klucz to podwójne oczyszczenie. Zaraz wyjaśnimy, o co tutaj chodzi…

Zacznijmy od dobrej wiadomości: podwójne oczyszczenie jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać.

Polega ono na tym, by usunąć makijaż i zabrudzenia, jeszcze przed umyciem twarzy za pomocą pianki, kremu, czy żelu. Naszym zdaniem najlepiej zastosować w tym celu balsam myjący, np. balsam do demakijażu COCO MELT.

W porównaniu z chusteczkami do demakijażu, balsam jest o wiele łagodniejszy dla skóry, a dzięki oleistej konsystencji, zmywa nawet wodoodporny makijaż. W dodatku, kosmetyk ten ma również właściwości nawilżające i odżywia skórę, dzięki jego zróżnicowanym składnikom naturalnego pochodzenia.

Zachęcamy Cię do wypróbowania naszego balsamu do demakijażu COCO MELT, zawierającego naturalne olejki pielęgnacyjne. Podczas aplikacji COCO MELT, makijaż i zabrudzenia są delikatnie rozpuszczane, podczas gdy olej migdałowy i olej kokosowy odżywiają Twoją skórę. W efekcie oczyszczasz twarz szybko i skutecznie.

Dla Twojej skóry chcemy tylko tego, co najlepsze!

Dlatego przypominamy o jednym z nawyków najbardziej szkodliwych dla naszej skóry: niezmywaniu makijażu przed snem. Gdy pozostawiamy na twarzy makijaż, brud i kurz, które zgromadziły się na niej w ciągu dnia, doprowadzamy do zatykania się porów i uniemożliwiamy skórze swobodne oddychanie. Jest to groźne dla naszej skóry, gdyż podczas snu, pracuje ona na pełnych obrotach: regeneruje się i tworzy nowe komórki. Jeśli ten delikatny proces zostanie zakłócony, na skórze pojawiają się zaczerwienienia, podrażnienia i suchość. W najgorszym przypadku, zaniedbanie wieczornej rutyny może prowadzić do powstania zmian trądzikowych oraz przedwczesnego starzenia się skóry.

Jak wygląda skuteczne oczyszczanie twarzy?

Usuwanie makijażu, mycie, oczyszczanie i pielęgnacja – to najważniejsze kroki w wieczornej rutynie pielęgnacyjnej. W pierwszej kolejności oleista konsystencja balsamu zbiera wszystkie cząsteczki pigmentów, pochodzące z podkładu, pudru i tuszu do rzęs, a także zabrudzenia pozostające na powierzchni skóry. Można je następnie łatwo usunąć za pomocą płatka kosmetycznego. Jaka z tego korzyść? W kolejnym kroku, pianka do mycia, krem oczyszczający lub żel, zadziałają jeszcze skuteczniej: usuną ze skóry martwe komórki, zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Po oczyszczeniu za pomocą toniku skóra będzie gotowa do dalszej pielęgnacji i doskonale zareaguje na dobroczynne składniki kremu lub serum. Zgodzisz się chyba, że to brzmi całkiem dobrze?

Nasze bestsellery

Od: 459,96  389,99 
Od: 539,95  429,99 
Od: 439,96  389,99