Nowe ze starego!

Hello Beauty, 
być może wiesz, w HelloBody uważamy, że naturalność jest kluczem do piękna. Nasz cel? Lepszy świat – dla ludzi, zwierząt i Ziemi. W związku z naszym planem zrównoważonego rozwoju, zwracamy uwagę na wpływ, jaki wywieramy na naszą planetę, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze opakowania. W 2020 chcemy zastanowić się w jaki sposób możemy zmniejszyć ilość generowanych przez nas odpadów i ich wpływ na środowisko.

Palący problem: opakowania

Jesteśmy świadomi, że podczas produkcji kosmetyków wytwarzamy również mnóstwo śmieci – z powodu opakowań. Czujemy się odpowiedzialni by maksymalnie ograniczać ilość śmieci powstających w związku z korzystaniem z naszych produktów i zanieczyszczających środowisko. Z tego powodu postanowiliśmy poświęcić rok 2020 na rozpoczęcie procesu, który w przyszłości pozwoli nam produkować nasze kosmetyczne niezbędniki w jeszcze bardziej zrównoważony sposób. Będziemy przechodzić na opakowania coraz bardziej przyjazne dla środowiska. 

Pierwszy krok w stronę zrównoważonego rozwoju

Rozpoczynamy od naszego ulubionego ALOÉ TONIC w limitowanej edycji: od przyszłego tygodnia nasz tonik z kwasami AHA, o działaniu złuszczającym będzie dostępny w nowej buteleczce, wyprodukowanej w całości z tworzywa PCR. PCR to skrót oznaczający „Post-Consumer-Recycled”. Wykorzystane tworzywo pochodzi zatem z produktu, który został już wcześniej zakupiony i zużyty przez innego konsumenta. 

Pomóż nam chronić środowisko i oszczędzać zasoby naturalne!

Limitowana edycja: ALOÉ TONIC 100% PCR

Odkryj teraz!

Jakie są korzyści dla środowiska z materiałów pochodzących z recyklingu? 

Recykling prowadzi do redukcji poziomu wytwarzanych odpadów i emisji CO2. „Stare” materiały wykorzystywane w recyklingu nie trafiają w końcu na wysypiska śmieci. Ponadto, materiały, jakie uzyskujemy dzięki recyklingowi nie są oczywiście tworzone od nowa, lecz tylko przetwarzane: dzięki temu emisja CO2 zredukowana jest nawet o 75 %. 

Dodajmy jeszcze, że wszystkie produkty HelloBody produkowane są w Niemczech. Dzięki temu unikamy transportu na duże odległości i zmniejszamy nasz ślad węglowy.

Czy wiedziałaś?

Materiał nadający się do recyklingu to nie to samo, co materiał pochodzący z recyklingu. Jednak oba pojęcia są ze sobą związane: większość opakowań z tworzyw sztucznych nadaje się do recyklingu i należy je segregować. Później mogą zostać wykorzystane do tworzenia nowych opakowań jako materiały pochodzące z recyklingu. Pamiętaj: wyrzucając zużyte opakowania do odpowiednich pojemników, dajemy im szansę na drugie życie!

Nasze bestsellery

Od: 479,96  429,99 
Od: 514,96  459,99 
Oszczędź aż do 20%!
Od: 1.179,90  899,99