Pinktober: Love your Boobs!

Blog Post .0011

Hello Beauty,

Prawdziwe piękno znajduje się wewnątrz każdego z nas! W HelloBody wierzymy w samoakceptację oraz pokochanie siebie, takimi, jakimi jesteśmy. To nasze niedoskonałości sprawią, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju.

Kobiety stanowią ogromną część naszej społeczności. Dlatego dążymy do tego, aby każda z nas poświęciła swojemu ciału uwagę, na jaką zasługuje. Nie tylko pod względem pielęgnacji, ale również zdrowia.

Zjednoczmy się i szerzmy informacje o Różowym Październiku!

Poprzez kampanię „Love your boobs!” chcemy zachęcić kobiety do stworzenia zdrowej relacji ze swoimi piersiami. Ich rozmiar oraz kształt nie odzwierciedla tego, kim jesteśmy. Nasz #hellobodypinktober stoi za akceptacją własnego ciała oraz szerzeniu informacji na temat raka piersi.

Odkryj nasze zestawy Pinktober!

Zmiany w piersiach można kontrolować nie tylko w trakcie regularnych wizyt u ginekologa, ale również poprzez samodzielne kontrole w domu. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka informacji o tym, jak przeprowadzić samobadanie piersi i jak często należy je wykonywać.

Jak często powinnaś badać piersi?

Badanie najlepiej przeprowadzać raz w miesiącu, najlepiej dwa do trzech dni po miesiączce.

Jak to zrobić:

Zacznij od badania palpacyjnego obu piersi końcówkami palców. Zalecamy użycie olejku do masażu lub żelu pod prysznic, aby ułatwić przesuwanie palców po skórze.

Pod prysznicem: podnieś jedną rękę do góry, a drugą zbadaj palpacyjnie pierś. Następnie zamień ręce, aby sprawdzić drugą pierś.

W pozycji leżącej: umieść jedno ramię za głową i ostrożnie podnieś pierś drugą ręką. Następnie zamień ręce, aby sprawdzić drugą pierś.

Samobadanie piersi

1. Uciskaj najpierw lekko, potem średnio i na końcu mocno całą pierś, łącznie z pachą.
2. Ostrożnie dotykaj piersi w górę i w dół.
3. Sprawdź każdą pierś kolistymi ruchami palców.
4. Sprawdź każdą pierś, zataczając palcami półkola.

Kontrola wzrokowa

Stań przed lustrem i spójrz na obie piersi ze swobodnie opuszczonymi ramionami po bokach. Następnie oprzyj dłonie na biodrach z niewielkim naciskiem, tak aby mięśnie klatki piersiowej były napięte. W ostatnim kroku unieś obie ręce wysoko nad głowę.

Pamiętaj: Twoja lewa i prawa pierś prawdopodobnie nie są takie same. Niewiele kobiet posiada identyczne piersi, dlatego zwróć uwagę na zmiany takie jak:

– Czy czujesz nietypowe guzki lub wgłębienia?
– Czy zmienił się kolor skóry, konsystencja, kształt lub rozmiar piersi?
– Czy pojawiły się zmiany w brodawce sutkowej (np. kolor) lub czy wycieka z niej jakiś płyn?

Śledź nas na Instagramie, aby uzyskać więcej informacji o naszej kampanii i inicjatywie.

Nasze bestsellery

Od: 459,96  389,99 
Od: 539,95  429,99 
Od: 439,96  389,99