Jak zwiększyć produktywność pracując z domu?

Hello Beauty, 

Często pracujesz z domu? Tak? My obecnie też zamieniliśmy nasze berlińskie biuro na domowe zacisze. Może się tak nie wydawać, jednak dla wielu z nas była to ogromna zmiana. Przyzwyczajenie się do nowych warunków było nie lada wyzwaniem, jednak udało nam się mu sprostać! 

Wielu wydaje się, że praca z domu jest pozbawiona wad, że jest to idealne rozwiązanie oraz marzenie wielu. Jednak w praktyce okazuje się, że nawet przejeżdżający za oknem samochód potrafi pozbawić nas koncentracji. Od samochodu się zaczyna, a kończy na braku koncentracji i produktywności. Jak temu zwalczyć, zapytasz? 

Pewnie sama miałaś tak wiele razy. Pracowałaś cały dzień, tylko po to, aby stwierdzić, że z Twojej listy zadań niewiele ubyło. Nie jesteś sama! Nam też to się zdarzyło na początku. Poszukując idealnego sposobu na zwiększenie produktywności, wypracowaliśmy sobie pewien plan działania, którym chcielibyśmy się z Tobą podzielić. 

Sposoby na lepszą produktywność w domu

Oddziel sferę pracy od strefy relaksu 

Praca z domu

Wiemy, że praca z łóżka rano brzmi kusząco. Nie daj się zwieść kochana. To pierwszy krok do zabicia produktywności do końca dnia. Zostając w łóżku bardzo łatwo przestać pracować i zacząć przeglądać feed na Instagramie albo szukać idealnej playlisty do pracy przez godzinę. 

Każdego ranka opuść największą strefę komfortu i relaksu- łóżko, zjedz porządne śniadanie i pracuj z miejsca, które aż tak bardzo nie kojarzy się z odpoczynkiem. Uporządkuj je, tak aby rzeczy kojarzące się z relaksem nie znajdowały się w pobliżu. Dla niektórych miejscem idealnym do pracy może okazać się stół kuchenny, dla innych zaś będzie to kącik z domową biblioteką. Gdzie jest Twoje ulubione miejsce do pracy z domu? 

Przygotuj się!

Praca z domu= praca w piżamie? Nic bardziej mylnego! Czytając to pewnie uśmiechasz się z politowaniem, wiedząc, że jednak mamy trochę racji. Według grupy A life of productivity ubrania wpływają na poziom pewności siebie. Odzież ma charakter symboliczny, to jednak wpływa na nasze samopoczucie. Według wspomnianego badania czas spędzony na przygotowywaniu się ma wpływ na poziom gotowości do działania oraz budowania relacji. 

Nie musisz zakładać bardzo formalnych ubrań jednak ważne jest, aby była to odzież robocza lub bardzo do niej zbliżona. Do pracy z domu przygotuj się tak samo, jakbyś miała iść do biura. 

Zorganizuj plan działania 

Przygotowanie do pracy to nie to samo co jej rozpoczęcie. Już wiesz jak wprawić się w motywujący do pracy nastrój, teraz czas aby przybliżyć Ci kochana, co możesz zrobić w trakcie godzin pracy w domu, aby Twoja produktywność była jak największa. 

Polecamy Ci ustalenie stałego harmonogramu pracy i codziennej rutyny. Wprowadzenie planu i oszacowanie ile zajmie, każde z zadań które masz wykonać pozytywnie wpłynie na zwiększenie produktywności i efektywności zadań, które wykonujesz. Może to oznaczać, że dzień zaczniesz od sprawdzania maili lub czegoś, co zawsze zostawiasz na koniec. My polecamy rozpocząć dzień od najtrudniejszych zadań oraz tych, które pochłaniają dużo czasu. Ta struktura sprawdzi się dobrze, gdyż przez dłuższy czas będziesz w stanie skupić się nad jednym z zadań, zamiast myśleć o wszystkich naraz. 

Pamiętaj o przerwach

Staraj się co godzinę robić kilka minut przerwy od wpatrywania się w ekran monitora, co bardzo męczy oczy. Nawet kilka minut robi dużą różnicę dla Ciebie oraz twojej produktywności. Nawet w czasie pracy chwila odpoczynku jest ważna dla Twojego zdrowia psychicznego i samopoczucia. 10- minutowa przerwa na kawę jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Nie zapomnij również o jedzeniu i przerwie na lunch. Aby nie rozpraszać się zbytnio przygotowywaniem jedzenia, ugotuj posiłek dzień wcześniej, abyś w czasie godzin pracy mogła go podgrzać i zrelaksować się podczas przerwy na lunch. 

Pracując z domu czasami ciężko oderwać się od pracy czy zrobić przerwę na jedzenie. Wmawianie sobie ‘za minutę pójdę zjeść, tylko jeszcze zrobię…’ często kończy się na tym, że dopiero 2 godziny później uświadamiamy sobie, że nie jedliśmy nic od śniadania. 

Nasze bestsellery

Od: 459,96  389,99 
Od: 539,95  429,99 
Od: 439,96  389,99