HelloBody x femitale

Hb Endometriose2021 Blog Banner.001

Hello Beauty,

Jako marka produktów do pielęgnacji skóry przywiązujemy ogromną wagę do zdrowia fizycznego kobiet. W tym roku w marcu, międzynarodowym miesiącu świadomości endometriozy, my, przedstawiciele HelloBody, pragniemy się przyłączyć i wesprzeć słuszną sprawę, rozmawiając o endometriozie.

Endometrioza to bardzo powszechna, lecz niemal nieznana choroba ginekologiczna, która może wywołać problemy fizyczne i psychiczne, od bolesnych miesiączek po pożegnanie się z pragnieniem posiadania dziecka w związku z niepłodnością.

Beautifully strong

Za pomocą naszej kampanii #beautifullystrong pragniemy okazać nasze wsparcie i zwiększyć świadomość endometriozy!

Większość kobiet* ze zdiagnozowaną endometriozą odczuwa ogromny ból fizyczny i psychiczny. Jednakże ból łączy się z siłą: kobiety* cierpiące na endometriozę wykazały się siłą, gdy przestały cierpieć w ciszy, gdy zażądały poważnego traktowania, gdy pokonały codzienny ból i wyzwania i gdy wreszcie znalazły nowy sposób na życie.

Te kobiety* wzrosły dzięki stojącym przed nimi wyzwaniom i stały się silniejsze. Dlatego właśnie podczas EndoMarca świętujemy fakt, że tym kobietom* udało się zostać: Beautifully strong!

Czym jest endometrioza?

Endometrioza to powszechna kobieca choroba jamy brzusznej. Jest to zaburzenie, w którym wyściółka jamy macicy narasta poza macicą. Może to powodować stan zapalny i silny ból w podbrzuszu w miarę narastania, pogrubiania i rozkładu tkanki w wyniku zmian hormonalnych w cyklu miesięcznym.

Fakty i liczby

– Jest to 2. pod względem częstotliwości choroba ginekologiczna.
– Endometriozę diagnozuje się u 1 na 10 kobiet* → 176 milionów kobiet* na świecie.
– Kobiety* często otrzymują diagnozę endometriozy w okresie rozrodczym (w wieku od 15 do 49 lat).
– Od 30% do 50% kobiet* cierpiących na endometriozę dotkniętych jest bezpłodnością.
– 27 to średni wiek otrzymania diagnozy endometriozy.
– Od pierwszych objawów do diagnozy upływa średnio 7,5 roku.
– Relatywizacja objawów endometriozy często powoduje opóźnienie diagnozy.
– Na endometriozę nie ma lekarstwa, lecz z jej objawami można się uporać (opcje medyczne i chirurgiczne).
– Najlepszym domowym lekarstwem jest ciepło (np. pod postacią termoforu), ponieważ łagodzi ono napięcie mięśni i zmniejsza skurcze.

HelloBody x femitale

Na EndoMarzec 2021 połączyliśmy siły z femitale, austriackim przedsiębiorstwem typu start-up i producentem nowatorskich termoforów, przeznaczonych dla kobiet* cierpiących z powodu bólów miesiączkowych, PMS lub endometriozy. Endometrioza dotyka samej założycielki tego przedsiębiorstwa, Lisy-Marii Reisinger, która w poszukiwaniu ulgi w bólu podjęła odważną decyzję o założeniu własnej firmy.

W ramach kampanii #beautifullystrong do każdego zestawu będącego wynikiem współpracy HelloBody i femitale dołączyliśmy innowacyjny pas rozgrzewający jako dodatek do ulubionych produktów do pielęgnacji skóry.

Zobacz zestawy HelloBody x femitale

Nasza współpraca z femitale opiera się nie tylko na wsparciu dobrej sprawy, ale także wspólnych wartościach: przekonaniu, że klucz do piękna leży w dobrym samopoczuciu, przekonaniu o kobiecej mocy i świadomości naszej odpowiedzialności za środowisko.

Dobre samopoczucie sprawia, że czujesz się piękna. Nasz cel to pomóc kobietom* czuj się pewnie, w każdym momencie życia.

– Lisa-Maria Resinger, zalożycielka femitale

Obserwuj nas na Instagramie, aby dowiedzieć się więcej o EndoMarch i naszej współpracy z femitale!

#hellobodyendomarch #beautifullystrong #womensmonth

Nasze propozycje na ten miesiąc