Miesiąc Kobiet 2020

8e6a4002

Hello Beauty, 
Marzec to piękny miesiąc w którym celebrujemy kobiety. Już 8 marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto to zostało ustanowione, aby zwrócić uwagę na dyskryminację oraz przemoc przeciw kobietom. Każda z nas zasługuje na równe traktowanie niezależnie od narodowości, koloru skóry czy wieku. Dlatego nasze tegoroczne motto na Dzień Kobiet 2020 to: równość dla wszystkich.

Skąd wzięła się idea Dnia Kobiet?

Dzień Kobiet 2020 obchodzony na całym świecie 8 marca został zapoczątkowany 19 marca 1911. Miliony kobiet wyszły na ulicę aby domagać się praw do głosowania, równości oraz lepszych warunków pracy. Musisz pamiętać, że były to czasy, kiedy kobiety nie były traktowane na równi z mężczyznami. To właśnie dążenie do niezależności oraz równego uprawnienia sprawiło, że dzisiaj możemy głosować oraz dążyć do osiągnięcia własnych celów i marzeń. Obecna data Dnia Kobiet została ustanowiona przez UN jako część ‘Międzynarodowego Roku Kobiet’ w 1975 roku. 

Międzynarodowy Dzień Kobiet to szansa na równe prawa dla kobiet i mężczyzn 

W krajach zachodnich dążenie do równouprawnienia staje się prostsze. Mimo że nadal dążymy do ulepszania niektórych aspektów, które mają ogromny wpływ na nasze życie, codziennie, małymi krokami idziemy w dobrym kierunku. Niestety w wielu miejscach na ziemi kwestia równości kobiet nie jest aż tak optymistyczna. 

Niesiemy pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna

W Tajlandii równouprawnienie to wciąż temat tabu. Czujemy się odpowiedzialni, aby nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. W tym roku postanowiliśmy połączyć siły z pozarządową organizacją charytatywną (NGO), która podziela nasze poglądy i wartości dotyczące równouprawnienia kobiet. #RealCommitment

Mała pomoc może zmienić wiele w Tajlandii: Pratthanadee pomaga kobietom w otrzymaniu edukacji oraz wspiera je w drodze do niezależności i samodzielnego życia. 

‘W Tajlandii mamy powiedzenie: jeśli pomożesz mężczyźnie, pomożesz jednej osobie. Jeśli pomożesz kobiecie, pomożesz całej rodzinie.’

Enrique Cuan, Żałożyciel Pratthanadee Foundation

HelloBody x Pratthanadee Foundation walczy o równouprawnienie i pewność siebie dla kobiet 

Nasza akcja charytatywna zaczyna się w niedzielę 8 marca i trwa aż do 15 marca. 

Z dniem 6 maja możemy oficjalnie poinformować, że całej rodzinie Hello Body udało nam się zebrać 40 tysięcy euro na rzecz fundacji Pratthanadee. Jesteśmy dumni, że możemy pomagać innym, a przede wszystkim wspomóc kobiety, które codziennie walczą o lepsze życie.

Robiąc zakupy 8 marca pomożesz innym! 

W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet z każdego zamówienia złożonego 8 marca przekażemy 4 złote na rzecz fundacji Pratthanadee.

Influencerzy też pomagają!

Nasza akcja charytatywna to nie tylko kwota przekazana z zamówień zrobionych 8 marca. Do 15 marca używając kodu od influencera również wspierasz kobiety w Tajlandii. 

Więcej o projekcie możesz dowiedzieć się na Instagramie

O Organizacji: Fundacja Pratthanadee 

Pratthanadee funkcjonuje jako pozarządowa organizacja działająca na rzecz nieuprzywilejowanych kobiet i dziewcząt w Tajlandii. To nagradzana organizacja charytatywna z siedzibą w Bangkoku oraz oddziałem w prowincji Ubon Ratchathani. 

Ta organizacja non profit została założona w 1999 roku i wspiera dwie różne grupy kobiet. Pierwszą z nich są kobiety słabo wyedukowane, które są albo bezrobotne albo znajdują się w niestabilnych, niepewnych lub słabo opłacanych pozycjach zawodowych. Druga grupa to dziewczynki z ubogich środowisk, które stoją przed dokonaniem ważnych decyzji dotyczących ich przyszłości. Te dwie grupy mogą się różnić, jednak cel jest ten sam: Pratthanadee chce wzmocnić nieuprzywilejowane kobiety i dziewczęta poprzez ich program “Lepsza Ja (Better Me)”. 

HelloBody Cares nie tylko przekaże pieniądze, ale przekaże je przede wszystkim, aby wesprzeć edukację i rozwój osobisty tych kobiet, co w rezultacie pomoże im poprawić ich samoocenę.

#HelloBeReal #RealCommitment #RealStories #RealPeople #RealWomen

Nasze bestsellery

Od: 479,96  429,99 
Od: 514,96  459,99 
Oszczędź aż do 20%!
Od: 1.179,90  899,99