Hello Body x Szlachetna Paczka

Szlachetna .001

Jedną z naszych najważniejszych wartości, które śledzimy, jest niesienie pomocy innym. Dlatego staramy się angażować w jak najwięcej akcji charytatywnych. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi oraz obecną sytuacją w kraju- obowiązkową kwarantanną wywołaną przez Covid-19, postanowiliśmy razem ze Stowarzyszeniem WIOSNA Szlachetna Paczka wesprzeć tych, którym samotność może doskwierać najbardziej- starszym osobom.  

Wielkanoc to czas zgromadzenia całej rodziny- szczególnie tej, której nie widzimy na co dzień. To kilka dni spędzonych na długich rozmowach, spędzaniu wspólnie czasu, celebrowaniu oraz uśmiechów wywołanych na twarzach najbliższych. W tym roku w obliczu wydarzeń z ostatnich tygodni tworzenie kolejnych wspomnień podczas Wielkanocy dla wielu będzie niemożliwe.  

Hello Body x Szlachetna Paczka 

Stowarzyszenie WIOSNA Szlachetna Paczka od 20 lat pomaga osobom starszym i samotnym- czyli tym, którzy znajdują się w skrajnie trudnych sytuacjach. W dzisiejszym świecie, pełnym technologicznych postępów, my, młodzi, możemy w łatwy sposób przenieść swoje życie do Internetu. Niestety, często nie jest to opcja dla osób starszych. W wielu przypadkach nie wiedzą oni jak korzystać z Internetu lub po prostu go nie posiadają. Zostają sami.

W obecnej sytuacji nie zostali pozbawieni tylko i wyłącznie kontaktu z innymi, ale również zostali bez możliwości realizowania swoich codziennych potrzeb, takich jak zakupy, dostęp do leków czy wizyt u lekarza. Lęk potęgowany przez kolejne negatywne informacje wywołuje jeszcze większą samotność i więcej obaw o przetrwanie pandemii.  

Z pomocą Szlachetnej Paczki, chcemy pomóc jak tylko możemy. Wolontariusze już teraz pomagają w realizacji recept, robieniu zakupów oraz wspierają i zabawiają seniorów rozmową telefoniczną. Jednak czasami to może nie wystarczyć. Dlatego Szlachetna Paczka uruchamia specjalny telefon, gdzie na seniorów będą czekać specjaliści: psychologowie i terapeuci. 

‘Dobre Słowa- telefon dla seniorów’- to miejsce, gdzie osoby starsze usłyszą, że nie są same, że nie muszą przechodzić przez to, co się dzieje bez pomocy innych. Doświadczony terapeuta lub psycholog będzie w stanie zapewnić wsparcie emocjonalne. Razem ze Szlachetną Paczką zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest rozmowa. Organizacja postanowiła pójść o krok dalej- do każdej osoby, która zadzwoni do ‘telefonu dla seniorów’, będą wracać wolontariusze, aby utrzymać z nią stały kontakt i otoczyć ją dodatkową opieką jak robienie zakupów. 

Hello Body ze wszystkich zamówień złożonych od 1 do 12 kwietnia zobowiązuje się przekazać 4zł z każdego zamówienia na rzecz Stowarzyszenia WIOSNA Szlachetna Paczka oraz pomocy innym. Nie przechodźmy obojętnie obok cudzego cierpienia- zróbmy co możemy, aby im pomóc. 

Możemy oficjalnie poinformować, że przekazaliśmy 16 tys. złotych na rzecz Stowarzyszenia WIOSNA Szlachetna Paczka w ramach akcji ‚Dobre Słowa-telefon dla seniorów’.

Nasze bestsellery

Od: 459,96  389,99 
Od: 539,95  429,99 
Od: 439,96  389,99