FAQ – ŚRODOWISKO

Czy wasze opakowania są ekologiczne?

Ponieważ nasze hasło brzmi „Natural is glamorous”, dążymy do opracowania bardziej naturalnych oraz trwałych opakowań i zbadaliśmy już różne alternatywy dla naszych opakowań plastikowych.
W 2018 roku zaczęliśmy testować tubki z plastiku pochodzącego z trzciny cukrowej, trwalszego niż zwykły plastik. Sprawdzamy również możliwość zastosowania słoiczków z drewna ulegającego biodegradacji.
Testy te mogą zająć trochę czasu, gdyż musimy się upewnić, że nasze produkty dobrze reagują na ten rodzaj opakowania oraz są w pełni chronione.
Poza tym preferujemy opakowania szklane, gdyż łatwiej je recyklingować niż plastik. Są one też bardziej ekologiczne, ponieważ szkło może być poddawane recyklingowi znacznie częściej niż plastik i można je przetwarzać nieskończoną ilość razy. Szkło jest również naturalnie biodegradowalne i nie wydziela toksyn podczas procesu degradacji.
Nie używamy jednak szkła do naszych produktów pod prysznic ze względu na ryzyko rozbicia.

Czy wasze produkty zawierają silikony?

Na każdej z naszych stron poświęconych produktom łatwo znajdziesz informacje o kontrowersyjnych składnikach, które mogą się znajdować w danym produkcie. Zobowiązujemy się jednak do tego, by nie stosować parabenów, olejów i wosków mineralnych oraz mikroplastiku.

Czy wasze produkty zawierają cząsteczki mikroplastiku?

Żaden z naszych produktów nie zawiera mikroplastiku, gdyż nasz wpływ na środowisko jest dla nas ogromnie ważny.


Powrót do listy FAQ