FAQ – Skóra problematyczna

Cierpię na schorzenie skóry. Czy mogę stosować wasze produkty?

Jeśli cierpisz na schorzenie skóry, a chcesz stosować nasze produkty, radzimy Ci skonsultować się z Twoim dermatologiem, by sprawdzić, czy nasze produkty nadają się do Twojego rodzaju skóry. Otrzymaliśmy ocenę „doskonałą” podczas testów dermatologicznych naszych produktów, jednak testy te były przeprowadzane głównie na skórze normalnej i w nielicznych przypadkach na skórze wrażliwej.

Co mam zrobić, jeśli jeden z produktów wywołuje na mojej skórze reakcję alergiczną?

Kiedy stosujesz produkt kosmetyczny po raz pierwszy, zalecamy Ci sprawdzić go najpierw na wrażliwym obszarze skóry, na przykład na zgięciu łokcia. Nie polecamy też stosowania naszych produktów na uszkodzoną skórę.
Jeśli odczuwasz mrowienie lub widzisz lekkie zaczerwienienie na twarzy podczas stosowania produktów oczyszczających, takich jak COCO CLEAR, COCO WOW lub ALOÉ TONIC, w większości wypadków oznacza to, że składniki skutecznie działają na skórze.
Jeśli wrażenie dyskomfortu jest silne, wówczas obficie spłucz produkt. Następnym razem dostosuj sposób użycia produktu do wrażliwości Twojej skóry, na przykład wykonaj peeling delikatniej lub krócej pozostaw produkt na twarzy.

Wszystkie nasze produkty są bezpieczne i otrzymały ocenę „doskonałą” w teście dermatologicznym na skórze normalnej. W razie wystąpienia reakcji skóry, na przykład wrażenia pieczenia lub utrzymującego się zaczerwienienia, radzimy natychmiast spłukać produkt, a jeśli reakcja jest silna – skontaktować się z lekarzem, by zbadać przyczynę.

Jakich substancji zapachowych używacie w waszych formułach?

Wszystkie zapachy, jakich używamy, są naturalne i pochodzą wyłącznie z naturalnych olejków eterycznych. Jeśli masz alergię na jakiś zapach, możesz sprawdzić szczegółowe informacje dotyczące zapachów alergennych na końcu listy składników znajdującej się na opakowaniu produktu oraz na stronie produktu.


Powrót do listy FAQ