Czego nie robić przed snem?

Hellobodymaya 321square

Dbanie o cerę wiąże się nie tylko z samą pielęgnacją dobrze dobranymi kosmetykami. Za stan naszej skóry często odpowiadają czynniki, które z pielęgnacją i kosmetykami mają niewiele wspólnego. Istnieje kilka wieczornych nawyków, które z pozoru błahe i niepozorne, bardzo źle wpływają na Twoją cerę. Mogą wydawać się nieszkodliwe i prozaiczne jednak powtarzane regularnie, w niewidoczny dla gołego oka sposób przyczyniają się do pogorszenia kondycji cery. Dowiedz się, czego wystrzegać się przed snem, aby zapobiec powstawaniu zmarszczek i trądziku. 

Telefonowi przed snem powiedz NIE

Czy korzystanie z telefonu to ostatnia czynność, jaką robisz przed pójściem spać? Czas najwyższy to zmienić! Światło niebieskie wydobywające się z  wydobywające się ze smartfona zaburza naturalny cykl snu, przez co możemy zaobserwować problemy z zasypianiem. Ponadto światło z ekranu telefonu może powodować utratę jędrności i elastyczności skóry, a także może spowodować trudne do wyleczenia przebarwienia. Dla dobra swojego samopoczucia i swojej cery rozważ odłożenie telefonu przed snem. 

Niedokładne oczyszczenie twarzy

Dokładne oczyszczenie to podstawa zdrowej cery! Jeśli na co dzień nosisz makijaż oraz kremy z filtrem nie zapominaj oczyścić twarzy wieczorem dwa razy. Wiemy, że wieczorny rytuał pielęgnacyjny może uciążliwy, szczególnie kiedy jesteś już zmęczona, jednak nie zapominaj o potrzebach skóry przez cały dzień narażonej na zanieczyszczenia. Sam żel do twarzy nie jest w stanie oczyścić cery ze względu na zanieczyszczenia lipidowe, czyli rozpuszczalne w tłuszczach. Do ich wyeliminowania potrzebujesz olejków do demakijażu lub mleczka, a nic nie sprawdzi się lepiej jak nasze mleczko CARA CLEAN. Dopiero po użyciu powyższych produktów wskazane jest umycie twarzy żelem. 

Niezdrowa dieta

Częste sięganie po fast foody i nadmiar cukru w diecie negatywnie wpływa na cerę poprzez szybsze starzenie się komórek skóry. Jednak jeszcze gorsze od fast foodów jest niezdrowe podjadanie wieczorem. Oczywiście zdarzy nam się cheat day z Netflixem, kiedy pochłoniemy całą miskę popcornu lub zjemy tabliczkę czekolady. Pamiętaj, wszystko jest dobre z umiarem. Zbyt częste powtarzanie tego nawyku powoduje, że sól i cukier zawarte w przekąskach zatrzymują wodę w organizmie, powodując efekt opuchniętej twarzy,  zwiększonych workach pod oczami oraz rozwój trądziku.  

Zbyt gorący prysznic

Doskonale znamy to uczucie, kiedy gorący prysznic to wszystko, czego potrzebujemy po ciężkim dniu. Jednak nasza cera pogroziła by nam palcem, jeśli miałaby szansę. Wysoka temperatura i para wodna rozszerzają naczynia krwionośne co może doprowadzić do uwidocznienia drobnych ‘pajączków’, które bez ingerencji laserowej nie są w stanie do usunięcia. Ponadto częste branie gorących pryszniców przyczynia się do utrwalonego rumienia na policzkach oraz przesuszeń cery.

Nasze bestsellery

Od: 459,96  389,99 
Od: 539,95  429,99 
Od: 439,96  389,99