4 sposoby na pokochanie siebie

Hello Beauty,

w dzisiejszym społeczeństwie wiele słyszy się o samoakceptacji. Niestety dla wielu dziewczyn, kobiet oraz mężczyzn jest to nadal trudny orzech do zgryzienia. Negatywne myśli trudno jest zatrzymać, szczególnie kiedy na okładkach magazynów czy reklamach widzimy osoby często uznawane za perfekcyjne. Należy jednak pamiętać, że ten perfekcjonizm prezentowany przez media jest nierealny do osiągnięcia.

W HelloBody chcemy pomóc Ci pokochać siebie. Rok 2020 to czas pożegnania się ze sztywnymi zasadami piękna i idealizującymi stereotypami. Czas znaleźć poczucie własnej wartości, realizować założone cele oraz okazywać sobie więcej miłości i szacunku. Przygotowaliśmy dla Ciebie 4 sposoby, które pomogą Ci w drodze do samoakceptacji.

Myśl pozytywnie! 

Postaraj się wyciszyć negatywne myśli na swój własny temat. To pierwszy krok do sukcesu. Jeśli nie jesteś w stanie myśleć o sobie w dobry sposób, a w Twojej głowie kłębią się myśli takie jak ‘nie jesteś dość dobra’ ciężko jest stworzyć życie oparte na miłości i dobrym samopoczuciu. Zacznij doceniać siebie i swoje ciało. Nie zostało ono stworzone do idealnego wyglądu, ale do pomocy przy codziennych czynnościach jak chodzenie, podnoszenie czy bieganie. Doceń to. 

Bądź sobą

Nic tak nie psuje samooceny, jak udawanie kogoś, kim nie jesteś kochana. Pamiętaj, jesteś piękna taka, jaka jesteś na zewnątrz i wewnątrz. Każda z nas ma w sobie coś wyjątkowego, musisz tylko nauczyć się to dostrzec. Tylko w ten sposób będziesz mogła emanować pozytywnością w 100%. 

Postaw na siebie 

Kochana, nie zostałaś stworzona do spełniania cudzych oczekiwań, tylko po to, żeby żyć w zgodzie ze sobą, kochając to, co robisz i to jaka jesteś. Jeśli do tej pory więcej uwagi poświęcałaś innym, warto spróbować znaleźć więcej przestrzeni i odrobiny czasu dla siebie. Poznanie siebie i swoich potrzeb to ważny krok do pokochania siebie.

Otaczaj się ludźmi którzy Cię akceptują i kochają taką jaka jesteś

Ludzie, którzy dostrzegają Twoją wartość to skarb w Twoim życiu. Ci, którzy dostrzegają Twoje dobre strony, ale także kochają Cię za imperfekcje sprawią, że dużo łatwiej będzie Ci nauczyć się zaakceptować siebie. Jeśli w Twoim życiu są osoby, które mówią Ci ‘nie bądź taka’ lub ‘zmień się’, zmień to. Takie zachowania wpływają negatywnie na Twoją samoocenę. 

Nasze bestsellery

Od: 479,96  429,99 
Od: 514,96  459,99 
Oszczędź aż do 20%!
Od: 1.179,90  899,99